wtorek, lutego 25, 2020

Woła mnie ciemność Book Tour [RECENZJA]


Autor: Agata Suchocka
Rok wydania: 2018
ISBN: 9788362577668
Ilość stron: 384
Wydawnictwo: Initium
Cykl: Daję Ci wieczność


Po raz drugi w swojej blogowej karierze biorę udział w book tourze, którego celem jest przeczytanie książki oraz pozostawienie po sobie śladu w wybrany przez uczestników i zaakceptowany przez organizatorów sposób. Książka, która przywędrowała do mnie niedawno nie jest mi obca. Wielokrotnie widywałam ją w księgarniach internetowych, wiele razy prawie ją kupiłam, jednak zawsze coś mnie przed tym zatrzymywało. Teraz wiem, że miałam ją przeczytać podczas tego wydarzenia. Atmosfera book touru zachęca do czytania, wręcz napędza do działania. Co jest cudowne samo w sobie, a jeszcze dla kogoś, kto od jakiegoś czasu nie może skupić się na książkach w ogóle, jest to wybawieniem 💗

Agata Suchocka to kobieta wszechstronna z wieloma zainteresowaniami. Dzięki temu wydarzeniu mogłam w końcu zapoznać się z jej twórczością i powiem to już teraz - jestem mile zaskoczona i z chęcią poznam resztę jej książek. Więcej o niej dowiecie się tutaj.

Zaczęłam lekturę pozytywnie nastawiona dzięki opiniom współorganizatorki akcji, czyli Oli z Black Unicorn Presents (link do jej bloga znajdziecie tutaj). I dzięki temu przy pierwszym posiedzeniu przebrnęłam przez sporą część rozpoczynając tym, że tak to ujmę, lekką obsesję na punkcie fabuły i tajemniczości bohaterów! To jak ta książka się zaczyna, sam prolog sprawia, że kartki przewracają się same, bo MUSIMY dowiedzieć się co, jak, kiedy, z kim i dlaczego. 

Armagnac Jardineux wykształcony z woli babki i matki z pewnego siebie młodzieńca staje się alkoholikiem bez przyszłości. Na jego drodze staje jednak postać tajemniczego lorda Huntingtona, który oferuje mu wszystko czego zapragnie,w zamian za grę na fortepianie. Wywołuje to u naszego bohatera sprzeczne uczucia, jednak daje się porwać obietnicom luksusu i sławy. Dzięki pomocy nieznajomego wraca do tego, co zabrała mu wojna i nieprzemyślane decyzje. Na nowo wkracza w życie wyższych sfer, a wszystko to przy zniewalających dźwiękach muzyki. Kiedy wszystko układa się po jego myśli, idealny obraz zaczyna psuć sprawa z przeszłości. Armagnac odkrywa, że osoba o tym samym imieniu, wyglądem przypominająca Edgara, pomogła również jego babce - Blanche Avoy. Jednak czy możliwe jest, by jego babka opisywała w notatniku tego samego mężczyznę? Oba wydarzenia dzieli przestrzeń wielu lat, a Armagnac jest zdeterminowany, by poznać rozwiązanie tej tajemnicy. 

To nie jest opis stricte z tyłu książki, nie chciałam go przepisywać w całości co mam nadzieję mi wybaczycie. Lekka doza tajemnicy przed rozpoczęciem czytania dodaje dreszczyku, wierzcie mi :) 

Zacznijmy może od bohaterów. Jest ich tu kilku i wszyscy są świetni! Dostali solidne życiorysy, o których dowiadujemy się z opowiadanych przez nich historii. A są one opowiadane tak, że aż chciałoby się więcej. Są wiarygodni, nie wyidealizowani. Mają swoje wady, z którymi starają się walczyć, mają i zalety, dzięki którym nie można się w nich nie zakochać. Jak pisałam bohaterów sztuk kilka, ale wszyscy tak od siebie różni, że aż przyjemnie się czyta! 

Dokładne opisy postaci i styl Autorki sprawiają, że łatwo wyobrazić sobie otoczenie, w jakim dzieje się akcja, to jak wyglądają bohaterowie, co myślą i czują. Lekkość opisu sytuacji sprawia, że przez tę książkę się frunie, nie trzeba zastanawiać się, co Autorka miała na myśli, to jest zrozumiałe (co kocham, bo nienawidzę, gdy tekst jest tak zawiły, że w końcu nie wiadomo już, co się czyta). Tempo akcji nie zwalnia, non stop coś się dzieje, a klimat rodem z angielskiego serialu grozy dodaje pikanterii całości. 

Dzięki temu czytając czułam się, jakbym była tam z bohaterami. Niewiele jest obecnie książek, które pozwoliły mi na jakiś czas zapomnieć kompletnie o otaczającym mnie świecie, a tej się to udało. Prawie jak trans. Cudownie tak wrócić do czegoś, co dawniej było codziennością. Brakuje mi właśnie tego pochłaniania książek tonami i odrywania się od rzeczywistości. Dostałam kopa do działania 😊

Jak wskazuje napis na okładce jest tu sporo scen dla dorosłych, sporo momentów mogących kogoś urazić. Myślę, że wszelkie sceny erotyczne tu opisane nie były obleśne, może niektóre były dość kontrowersyjne, ale nie miałam ochoty rzucić tej książki ze wstrętem. Każda ze scen wynikała z fabuły, nie była tylko wstawką dla zszokowania czytelnika. 

Dużo daje tu również przeplatany w wypowiedziach humor, którym Autorka wprowadza lżejszą atmosferę, pozwala na zmniejszenie napięcia. 

Czytając końcówkę byłam w dość dużym szoku i chwilę zajęło mi przetworzenie zakończenia. Co tylko dodaje do zajebistości tej książki! Przepraszam Autorkę, jeśli uraziło ją to określenie, ale mówię jak czuję, ta książka jest po prostu zajebista!


Okładka - boska! Przykuwa uwagę, intryguje. Aż postanowiłam, że chcę ją mieć, bo brakuje mi jej w mojej biblioteczce, także tym razem kupuję ją już w stu procentach i świadomie. I mam ochotę kupić również te anglojęzyczne 😍

W ramach prezentu dla Autorki pozwoliłam sobie na wykonanie etui ( tak zwany book sleeve), a że połówka organizatorska uwielbia jednorożce..... to wyszło coś takiego :) Mam nadzieję Pani Agato, że book sleeve się podoba i oby towarzyszył książce do końca jej podróży!


Moi drodzy! Czytaliście już tę książkę? Może macie ją w planach, ale nie jesteście pewni? Polecam Wam dać jej szansę, pozytywnie się zaskoczycie, będziecie oczarowani historią i bohaterami 💗

Kochani współuczestnicy book touru! Mam nadzieję,  że Wam również książka bardzo się podoba. Zostawiłam w niej pytania, podkreśliłam ciekawe dla mnie zdania i nakreśliłam tonę serduszek, szczególnie przy imieniu jednego z bohaterów.


Ciekawa jestem, co odpowiecie na moje pytania, możecie też śmiało dopisywać coś do moich zapisków 😊

Ocena z Goodreads: ⭐⭐⭐⭐⭐
Ocena z Lubimy Czytać: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

2 komentarze:

  1. Masz rację okładka jest naprawdę mega. Sama mam ochotę zaznajomić się z tą książką ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koniecznie to zrób! Nie zawiedziesz się, historia jest świetna ;)

      Usuń

Copyright © 2016 Myshelf and Books , Blogger