środa, czerwca 19, 2019

O dziewczynce bez daruAutor: Agata Fąs
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-947567-6-5
Wydawnictwo: AlterNatywne
Liczba stron: 58


O dziewczynce bez daru autorstwa Agaty Fąs otrzymałam jakiś czas temu od wydawnictwa AlterNatywnego (dziękuję im ogromnie za cierpliwość i wyrozumiałość). W końcu udało mi się tę książeczkę przeczytać, a mimo małej ilości stron, lektura wcale nie była nieciekawa.

Poznajemy w niej Nali, mieszkankę Miasta Wybrańców, w którym każdy obdarzony jest jakimś szczególnym talentem. Okazuje się jednak, że dziewczynka takiego nie posiada. To właśnie zmusza ją do rozpoczęcia przygody, podczas której ma nadzieję odnaleźć dar i na nowo zamieszkać w ukochanym mieście ze swoimi rodzicami. W trakcie wyprawy trafia do lasu, gdzie z pomocą tajemniczych istot powoli odnajduje siebie i to, co okazuje się być jej przeznaczonym talentem.

Jako, że jestem osobą dorosłą (w papierach znaczy się, bo tak naprawdę to czuję się jak dziecko…) książeczka ta była dla mnie krótkim przerywnikiem od innych lektur. Jednak muszę przyznać sama przed sobą, że w pewnym momencie czytania kompletnie zatraciłam się w przygodach tej małej dziewczynki i nie miałabym nic przeciwko większej objętości książki. Z chęcią poczytałabym rozbudowane opisy świata, historie jej mieszkańców i ciekawych stworzeń zamieszkujących las. Bardzo podobały mi się również ilustracje, które możemy w niej napotkać. Żywe kolory przyciągają uwagę.

Jestem nauczycielką przedszkola, postanowiłam więc przeprowadzić mały eksperyment i pewnego razu przeczytałam tę bajkę moim dzieciuszkom. Dziewczynkom bardzo podobała się główna bohaterka, a w szczególności jej niebieska sukienka i to, że zwierzęta potrafiły mówić. Chłopcy natomiast bardziej zainteresowali się lasem i jego tajemnicami. Wszyscy jednak z uwagą wysłuchali historii i dzięki niej nauczyli się, że nie można poddawać się szukając swoich mocnych stron i warto być sobą niezależnie od okoliczności w jakich się znajdziemy, uprzejmość jest bardzo ważna i należy o niej pamiętać, a kiedy za rogiem czeka przygoda warto skorzystać z okazji i wyruszyć w drogę, bo można się wtedy dużo dowiedzieć o sobie i innych rzeczach (są to autentyczne przemyślenia pięciolatków zgrabnie ubrane w zdanie 😉).

Nawet jeśli wydaje się Wam, że takie krótkie nie wiadomo co, z obrazkami w dodatku, nie jest dla Was to choćby dla draki weźcie to do ręki i zacznijcie czytać. Może się okazać, że lektura jest ciekawa, a zawsze warto mieć pod ręką książki dla dzieci, które można komuś sprezentować. Tak, jestem tą ciocią, która rozdaje książki w prezencie, ale dzięki temu wspomagam rozwój czytelnictwa 😉 (I rozwój sprawności manualnych także, bo zawsze znajdzie się dzieciaczek lubiący odgłos dartego papieru).

Ocena z Goodreads: 4,5/5
Ocena z Lubimy Czytać: 8,86/10
Moje oceny: 4/5 i 8/10Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Myshelf and Books , Blogger